Kiek apie įmonės veiklą turi žinoti darbuotojai?

            Mes norime, jog darbdavys iš anksto informuotų apie visus būsimus įmonės pasikeitimus: restruktūrizaciją, pelną, nuostolius, pavykusius sandorius ir nenusisekusius… Toks noras yra labai natūralus ir suprantamas. Juk ir verslo vadybos teoretikai mano, jog informacinio komplekso sukūrimas yra verslo politikos įgyvendinimo sudėtinė dalis, turinti tikslą įvertinti ir kiekybiškai įvertinti įmonės atskirų padalinių ryšius. Vis tik, jei patys būtumėte darbdaviai, ar informuotumėte savo darbuotojus apie pasikeitimus, net ir menkiausius? Kur reikia nubrėžti liniją? Ką laikyti tyloje? O kuo dalintis kaip įmanoma greičiau? Visų pirma, kad ir kokio dydžio įmonei vadovaukite, stenkitės, jog darbui reikalinga informacija sklistų efektyviai ir būtų kuo teisingiau suprantama. Sudarykite darbuotojams galimybę patiems teikti informaciją ir bendraukite su jais kaip galima dažniau. Juk taip galima išvengti ne tik komunikacinių problemų, bet ir efektyviai organizuoti įmonės veiklą krizinėje situacijoje, pavyzdžiui, kaip tenka kreiptis dėl ilgalaikes paskolos.

            Taip pat vertėtų pagalvoti, ar kilus finansiniams nesklandumams, nereikėtų iš karto apie juos informuoti savo darbuotojus. Juk jie taip pat gali pateikti puikių pasiūlymų, padėsiančių pakreipti įmonės veiklą. Nenuvertinkite tų, kurie pas jus dirba. Juk geriausios idėjos gimsta pačiose netikėčiausiose situacijose. Aišku, naudinga apie tai kalbėti ne tik formalioje, bet ir neformalioje aplinkoje. Atidžiai klausydamiesi, galite išgirsti apie idėjas, kurios jums gal nė niekada nekiltų. Taip susidūrus su finansiniais sunkumais gal nė nebereikės kreiptis dėl ilgalaikes paskolos.

            Specialistai pataria palaikyti artimą kontaktą su darbuotojais nuolatos. Galite organizuoti informacinius renginius, apimančius praėjusių metų rezultatų svarstymą, įgyvendintus ar nepavykusius projektus, aplinkos pokyčius ir išryškėjusias tendencijas, konkurentų veiklos kryptis, numatomus ir laukiamus pokyčius, stiprių ir silpnų įmonės pusių bei rinkos pozicijų peržiūrą. Tiesa, tai turėtų vykti ne monologo, o dialogo forma. Kiekvienam geriau matyti kaip kalbama apie jo ištirtą sritį, su kuria susiduriama kasdien. Būtent tokiu būdu ir įmonės finansiniai įsipareigojimai, tokie kaip ilgalaikes paskolos, tampa nebebaisūs. Ne veltui A. Veismanas yra sakęs, jog kas dirba atskirai – sumuoja, o kas dirba kartu – daugina.

PaskolosTau.lt – Kad gyvenimas būtų lengvesnis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *